Vtedy v Hollywoode

Aktuálna filmová novinka Quentina Tarantina – Vtedy v Hollywoode (Once Upon A Time In… Hollywood) by mohla zaujať nielen filmových nadšencov, ale aj priaznivcov muziky z roka 1969 a okolia.

Znie tam neskutočné množstvo parádnej muzičky. Pokiaľ som to laicky mohol posúdiť, tak sa držali reality, a preto napríklad od Deep Purple znie Hush a Kentucky Woman. Iste, väčšina skladieb znie z rádií a platní a takmer vždy ide len o úryvok bez refrénu, aby to náhodní konzumenti nevedeli ľahko identifikovať, ale verte mi, pre toho, kto sa orientuje na americkej scéne a vie, kto je napr. Paul Revere & Raiders,  sú to hody. Rozhodne si príde na svoje.

Vrcholom je kompletná skladba You Keep Me Hangin’ On od Vanilla Fudge, ktorá dostala taký videoklip, že sa celé kino zložilo do kolien.

A inak je to skvelý film. Scéna s Bruceom Leem si zaslúži zapísať do dejín.

2 názory na “Vtedy v Hollywoode”

  1. Ahoj Eriku. Tak jsem byl se synem na tomto filmu minulou sobotu. Tarantina, i DiCapria mám rád. A film nezklamal. A měl jsi pravdu, Hush potěšila. Hned jsem si začal poklepávat nohou, naštěstí mé koleno nedosáhlo na sedadlo přede mnou 🙂 . A z Hush nezaznělo jen pár sekund, ale poměrně dlouhý úryvek. To potěší.

Pridaj komentár