The TRIP – Live video 2012

Pod recenzi na desku Caronte italských prog mágů The TRIP připojil maestro Snake video z jejich koncertu “Prog Exhibition 2010”, kde se můžeme opájet výkony všech hudebníků, zejména Vescovi a Chirico excelují. Strhující a úchvatný zážitek.

Podařilo se mi najít další jejich pozdní koncert, tentokrát v HD kvalitě. Akce se jmenovala “Le Radici del Rock” (kořeny rocku) a konala se 21.07.2012 ve městě Viterbo. Pro zajímavost – Viterbo má unikátně zachovalou středověkou architekturu 12-13 století a poutní čtvrť San Pellegrino. Ten letní večer tam vystoupila sestava kapel, jako z artrockové učebnice. Od 18 hodin hráli ANALOGY (ti ještě za světla, jak je vidno zde), pak la Nuova RACCOMANDATA con RICEVUTA di RITORNO, UT – L’anima prog dei New Trolls (jak je patrno, jedna z reinkarnací symfoniků NEW TROLLS), potom OSANNA + Gianni Leone (ex IL BALLETTO DI BRONZO a CITTA’ FRONTALE) + Etruriaensemble, následně zmínění The TRIP, a celý večer uzavíralo vystoupení BANCO DEL MUTUO SOCCORSO. Festivalu předcházelo vystoupení další legendy, o den dříve hráli v Golf Club Viterbo PREMIATA FORNERIA MARCONI se symfonickým orchestrem ESO a s podtitulem “in classic da Mozart a Celebration”.

The TRIP zde působí velmi vyhraně a sehraně, výkon, který předvádí veterán Joe Vescovi je obdivuhodný. V sestavě chybí v březnu 2012 zesnulý zpěvák a jeden ze zakladatelů skupiny Arvid “Wegg” Andersen. Dále skupinu tvoří Furio Chirico – bicí, Chiarelli Fabrizio – kytara, zpěv, a Perini Angelo – basa. Famózní Furio Chirico (hrál také v kapelách ARTI E MESTIERI, VENEGONI & Co, a dalších) má v době vystoupení těžko uvěřitelných 60 let, absolutně tak nepůsobí. To na Vescovim (63) jsou jeho roky vidět až příliš. Vzhledem k tomu, že téhož roku The TRIP ukončili činnost a Vescovi v listopadu 2014 zemřel, jde o poslední dostupný záznam jeho hraní. Doplním, že od roku 2015 kapela opět hraje, jediný původní člen je Pino Sinnone, bubeník z raného období (67-72), kterému Vescovi těsně před smrtí odkaz skupiny předal, aby jej udržoval v povědomí.

Záznam je rozdělen na části a alespoň pro mne je velikým zážitkem. A to koncerty moc nemusím, ovšem vzácné výjimky se najdou.

The TRIP – Le Radici del Rock, Viterbo, 21.07.2012

 

4 názory na “The TRIP – Live video 2012”

  1. Na poloprofi záznam z jednej kamery dobrý a koncert jsem si užil, ovšem ten výše uvedenej mazec z Prog Exhibition 2010 je daleko lepší. To jsou opravdu esenciální The Trip a můžu doporučit celej box set z tohoto festivalu- je prostě skvělej. Snad se někdy dokopu k tomu, abych na něj naťukal aj nějakou recku…

      1. Mám dojem, že ten maník co to natáčel toho má na youtube víc. Tu jeho “znělku” jsem se už určitě viděl. Ale souhlas, pěkná vzpomínka. A jestli je to vůbec poslední možnost vidět Vescoviho hrát, tak kór.

Pridaj komentár