SOUTĚŽ – VÁNOCE 2020

Vážení hudební přátelé,

rok 2020 se přesypal až ke konci, zbývají mu poslední 2 měsíce. Přiznám se, že nebyl pro mne úplně šťastný, spíše naopak. Ještě k tomu ta patálie s čínskou pandemií, jeden by mohl hořekovat nad těžkostí údělu. Ale dobrým věcem se musí jít v ústrety, aby nás to nesemlelo.

Proto jsem ze své sbírky vytáhnul 15 originálních CD, fotky se tu povalují někde kolem. Můžou být ty disky vaše. Pokud správně odpovíte na deset pekelně vypečených otázek, které jsem osobně vymyslel. Některé mají více správných odpovědí, za každou správnou odpověď jedno CD dle výběru.

Otázky považuji za docela těžké, většina z nich se nedá správně odhalit bez znalosti problematiky. Však by to taky pro vás nebyla žádná výzva, ani zábava, kdyby stačilo pár kliknutí. Tady jsou:

01. Italská kapela, co má název vytvořený ze tří slov. Každé to slovo je – české. Název kapely? Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl Snake. Získává CD Rainbow Theatre.
Kapela: NOVÁ MALÁ STRANA
02. Tlustý a ošklivý chlapec Rodney je hrdinou kterého příběhu? Název skupiny a alba. Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl Borek.
Příběh: The Saga of Rodney Toady
Kapela: Giles, Giles & Fripp
Album: The Cheerful Insanity of Giles, Giles & Fripp, 1968
03. Neo progresivní kapela, která má na bookletu detail modelu letadla a uvnitř bookletu jsou obrázky plastikových dílů stavebnice.
04. Staroanglické tradice města Devon se staly předobrazem témat v písních kterého rockového alba?

The ZOO získává JohnnyTheRiffmage, STARFIRE získává Piťo

05. Které album má v názvu nenormální krabici na doutníky? Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl Snake.
Album Paranormal Humidor od skupiny SOMNAMBULIST.
06. Která evropská progresivní skupina se přejmenovala podle názvu svého prvního alba z devadesátek, aby pak vydala další alba pod tímto názvem? Pozor, je tady více správných možností, takže zadání je stále platné.
– správně odpověděl Hejkal. Získává CD Soho Orange.
Kapela: The FLOWER KINGS
07. Kterou stejnou studiovou skladbu natočili jak BONEY M tak SLAYER ? Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl Snake. Získává CD Greenslade.
Skladba: In-A-Gadda-Da-Vida

08. Představte si následující spolek: Italský session baskytarista, co dlouhá léta hraje se spoustou špičkových muzikantů světové prog scény. Německý bubeník, co dlouhá léta hraje se spoustou špičkových muzikantů světové prog scény. Brněnská kytaristka, co skoro nikdy s nikým takhle slavným nehrála (až na výjimky :)). Je možné, že udělali společný projekt? Pokud ano, jaký, chci název projektu a alba. Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl Piťo.  Získává CD Starfire.
Alberto Rigoni featuring Marco Minneman & Alexandra Zerner – Odd Times (2020). Kytaristka Alexandra Zerner je skutečně z Brna, jak se lze dočíst zde.
09. Protože se musíme vzdělávat i v jiných oblastech kultury, máme tady jednu z filmu. Název filmu, kde jsou proneseny věty v češtině, přičemž tento film – není z Evropy ani USA, neobsahuje české postavy, není v českém prostředí, vlastně vůbec nijak neodkazuje na ČR. Ale mluví se tam chvilku česky.
10. A jedna z počítačových her. Původní Mafia Dana Vávry. Poslední přestřelka se odehrává ve velké budově nějaké galerie. Která reálná budova byla předobrazem této stavby? Otázka UZAVŘENA.
– správně odpověděl JohnnyTheRiffmage. Získává CD The ZOO.
Budova: Kunsthistorisches Museum Wien

GREENSLADE získává Snake.

Pravidla jsou jednoduchá:
Znáte odpověď – napište ji do komentářů. Já ji vyhodnotím. Pokud je odpověď správná, napíšu u příslušné otázky, že je mimo hru, a můžeš si vybrat CD.
Není něco jasné – klidně se ptejte v komentářích. Pokud to bude třeba, otázku doplním, upřesním přímo v textu zadání.
Soutěž platí do Vánoc 2020, nebo do vyčerpání otázek, nebo než dojdou disky. Podle toho, co přijde dříve.

RAINBOW THEATRE získává Snake.

Poznámka – u disků negarantuji jejich 100% stav, ale stejně jde hlavně o zábavu, aspoň doufám.

SOHO ORANGE získává Hejkal.

Tak si to užijte.

Adresy pro zaslání CD mi posílejte do mailu. Buď poskytne Piťo, nebo by měl být vidět na nástěnce v sekci komentáře, u mého nicku.

Výhry budu zasílat v lednu 2021. Teď dopravci nestíhají, tak je nebudu zatěžovat.

*** NÁPOVĚDA ***

07.12.2020 – zbývá 5 nezodpovězených otázek – první nápověda:

03. Říkal jsem si, že napíšu typ letadla, co je na obalu, ale není to jednoznačné. Něco jako Consolidated B-24 Liberator, ale s jednou SOP. Což by mohla být modifikace B-24N, ale i zde se v detailech liší. Takže nevím. Jisté však je, že se jedná o prostorový řez tímto strojem vyobrazeným nad lodním konvojem během WWII. Přidám pomocné slovo – “oranžová”.

04. Tato otázka není těžká, myslím. Jedná se o poměrně známou anglickou skupinu. Víc neřeknu 🙂

06. Jedna správná odpověď již byla, otázka stále platí, takových skupin bylo víc. Napovídat nebudu, hledejte.

08. Kytaristka. Z Brna. Hrající v mezinárodním progmetalovém projektu. Se světově etablovanými jmény. Takových kytaristek moc není. Hmmm… Napovím – jejich společné album je z letoška.
Edit: po skryté nápovědě je tato otázka správně odpovězena a UZAVŘENA.

09. Zde dodám, že mnou myšlený film je z Austrálie.

 

*** SOUTĚŽ UKONČENA ***

(alespoň pro letošek)
Třeba za rok zase něco vymyslím

!!! PROSÍM VŠECHNY VÝHERCE O ZASLÁNÍ ADRES !!!
Kdo nepošle, nic nedostane 🙂

Výhry rozešlu začátkem ledna 2021

DĚKUJI VŠEM ZA ÚČAST

 

 

52 názorov na “SOUTĚŽ – VÁNOCE 2020”

    1. Potvrzuji přijetí adresy pro zaslání. Děkuji..

     Zbývající otázky buď zrecykluji do nějaké další soutěže v budoucnu, nebo je zveřejním, ale také až v budoucnu. Do té doby lze o správných odpovědích přemýšlet.

     Drobná nápověda.
     Odpověď na otázku č. 6. je obsažena v jednom ze série článků “Příběhy Progresivního Rocku”. Dokonce je tam uveden přesně ten soubor, který jsem měl při zadávání na mysli. Ale teď není třeba tipovat odpověď, stačí až v další soutěži, třeba někdy v o prázdninách…

   1. Tak, nakoľko mi SOHO ORANGE “vyfúkol” Hejkal, čo mu len tak skoro neodpustím – hehehe, jednoznačne sa prikláňam na stranu STARFIRE. A ako zisťujem, vlastne ani žiadne iné vydanie na CD doteraz nebolo, okrem tohto piráta Radioactive. Takže, veľké díky!

  1. Včerejší večer jsem věnoval studiu australské kinematografie a obětoval tomu druhou polovinu snímku “Valerie a týden zázraků”, promítaného v TV. Hodně jsem se toho dozvěděl a některé filmy bych aj docela rád viděl. Minimálně “Piknik na Hanging Rock”. Zkusím pohledat. Ovšem o bijáku s několika větami v Českém jazyce ani ťuk…

  1. Film, který mám na mysli, sice není z Izraele, ale i takový film bych uznal. Stačí aby byl odkudkoli, kromě Evropy a USA. Pokud splní další zadání a napíšeš název a scénu, tak to bude správná odpověď..

 1. Zajímavá soutěž, neznám odpověď na žádnou otázku. Bude to asi tím, že italskou hudbu stejně jako prog, neoprog i symfonický rock neposlouchám. Taky bych dal otázku, ale cenu nedám “Která japonská kapela má krásný slovanský název?”

  Soho Orange jsou krásná cena, ale bohužel mám CD i LP(2x)

    1. Poprosím Vás, držme sa témy. Antony tu pripravil, podľa môjho názoru, skvelú akciu – nespamujme to tu skúšobnými otázkami. Ak máte potrebu niekoho skúšať, vytvorte vlastný žurnál. Myslím, že Antony si toto nezaslúži. Ďakujem za pochopenie.

     1. Ani mi nevadí, když někdo položí vlastní otázku, ale trošku se to tady tím znepřehledňuje.
      Díky Zdeny za koment. Však kdybys udělal sérii otázek na avantgardní kapely, asi bych taky pohořel..

  1. Hejkal – tohle je přesně ta otázka, kdy se dá určitě najít víc odpovědí. Měl jsem na mysli jinou kapelu, ale The FLOWER KINGS samozřejmě uznávám jako správnou odpověď, protože to sedí.
   Takže díky za trefu, CD je tvoje.

 2. Jsem teď sice úplně z formy, ale nápad se soutěží kvituji s povděkem. Mám dojem, že znám odpověď na první otázku – kapela se jmenuje Nová malá strana, je tak ? O jejích albech jsem uvažoval kvůli krásnejm obálkám, ale nakonec z toho nákupu sešlo.

     1. Ovšem se skladbou Gadda-Da-Vida ses trefil do černého. Originál natočili IRON BUTTERFLY roku 1968 s plným názvem In-A-Gadda-Da-Vida a délkou přes 17 minut. Má to být zkomolenina slov “In The Garden Of Eden”.

      Skladbu ku obrazu svému předělali jak BONEY M, tak SLAYER. Kladl jsem tuto otázku na různých fórech v průběhu posledních dvou let, ale nikdo nevěděl. Ono to není úplně snadné, SLAYER skladbu nevydali na žádné řadové desce. Patřila na soundtrack k filmu Less Than Zero (1987), a pak se objevila třeba na výběru best of, live a rarit Soundtrack To The Apocalypse. Ale při troše snahy se najít dá, ovšem.

      Takže získáváš další bod, CD, a já děkuji za účast.

      1. Odpověď na otázku Slayer – Boney M našla moje žena a výhru by si tak zasloužila ona 🙂
       Doufám, že ještě na něco přijdeme, ale je to docela oříšek. Kór s tím filmem.

       Z nabídnutých cédéček bych si vybral Greenslade a Rainbow Theatre.

       1. A seš si jistej správně. Paranormal Humidor = nenormální krabice na doutníky 🙂
        Třetí CD do rodiny …

        Ty lidovky nejsou správně. Držme se prosím rockové oblasti. Upřesňuji nyní pro jistotu i v zadání.

 3. Priznám sa, že ma tieto ozaj ťažké otázky prekvapili a už som si myslel, že “viem, že nič neviem” bez použitia internetových nástrojov. Ale Mafia je moja kultovka z detstva a doteraz vlastním originál, takže to asi viem. Ak sa nemýlim dizajn galérie kde bola posledná miesia bola inšpirovaná budovou vo Viedni. Je to múzeum?

    1. Jo, přesně. Byl jsem v tom muzeu asi 5x. Když jsem hrál tehdy Mafia, asi v půlce finální mise mně to došlo. Nikde na webu jsem tu informaci neobjevil, tehdy. Dnes se to možná dá dohledat, ale je to speciální znalost, kterou velmi oceňuji.
     Vybírej CD 🙂

 4. Zdravím a velmi oceňuju tenhle nápad, resp. jeho realizaci, na důkaz čehož se neváhám soutěže zúčastnit.
  Moc odpovědí bych na první dobrou nedal, ale #2 je jasná:

  Příběh: The Saga of Rodney Toady
  Kapela: Giles, Giles & Fripp
  Album: The Cheerful Insanity of Giles, Giles & Fripp, 1968

     1. OK, dík za pochop. Další odpověď, o jejíž správnosti nepochybuju (#4), si už nechám pro sebe, abych nebral šanci ostatním, kteří si v pestrý nabídce titulů spíš vyberou.
      Co se jiných otázek týká, naděje na správnou odpověď v mým případě krátce žila už jen ve dvou případech (#5 a #9): cizí film, ve kterým zazní čeština mně naskočil hned při čtení otázky (Casanova Federica Felliniho, 1976), ale s vědomím, že nesplňuje všechna zadaná kritéria. A ve spojení “album a krabice na doutníky” mě hned napadli Jefferson Airplane (Long John Silver, 1972), ale při pozornějším přečtení otázky jsem zavrhnul i je.
      Každopádně jsem zvědav na rozluštění a ještě jednou dík za bezva zábavu ve vyšinutý době.

      1. Tu čtverku určitě znáš, jsem si jistý. Napadlo mě to při čtení jednoho tvého komentu, který teď nebudu upřesňovat, abych nenapovídal.
       Filmů se určitě dá objevit víc. Ta krabice na doutníky je spíše slovní rébus, stačí kombinovat.
       Mám disků ještě hodně přes 500, kdybys něco sháněl, napiš. třeba by se ti nějaký jako výhra dal vybrat..

Pridaj komentár