Protesty proti Iron Maiden v Žiline

Vždy, keď rozmýšľam, koľkých kreténov možno stretnúť všade naokolo, tak ma prepadá pocit beznádeje. Najnovším prírastkom do klubu, ktorý od čias vystúpenia Black Sabbath v už neexistujúcom Bratislavskom Amfiteátri nazývam “Sokolovci”, je Spoločnosť sv. Bazila Veľkého. Rehoľníci tohto pravoverného zoskupenia vyrazili do boja za mravnejšiu mládež precítenú, prepytujem, kresťanskými hodnotami. Zdá sa, že tá naša kresťanská omladina, otava nepoškvrnenosti, sa nám voľajako nevydarila, spustila sa a spustla. A ak nie, tak je natoľko slabá a submisívna, že vystúpenie metalovej legendy by z nej zaručene narobilo Satanášov.

O čom to svedčí, ponechám na posúdenie každému čitateľovi. Každopádne, pozornosti sa tomuto náboženskému vzplanutiu dostalo i v médiách, kto by mal náladu, môže si prečítať článok Proti koncertu Iron Maiden v Žiline protestujú rehoľníci. Skupina vraj prináša prekliatie.

4 názory na “Protesty proti Iron Maiden v Žiline”

  1. Aj mňa pobavil spolok sv. Bazila veľkého. Poblúznenci pomätenci. Mám z toho kabaret, ale aj hrôzu. Už nám tu chýba iba nejaká náboženská sekta páchajúca hromadnú samovraždu s následným odchodom do Valhally. Čím som starší, tým mi je bližší výrok Karčiho Marxa, že “Náboženstvo je ópium ľudstva”

  2. hejkal, ten protest som čítal pred niekoľkými mesiacmi a o spoločnosti Bazila a ich názoroch si možno prečítať napr. tu
    http://www.hlavnespravy.sk/zastupcovia-spolocnosti-sv-bazila-velkeho-hovorili-o-vysvateni-m-r-jarabicu/23707
    http://www.postoj.sk/1927/kauza-jan-pavol-ii-bol-odpadlik-benedikt-tiez-tvrdia-pravoverni-biskupi

    Sú to pomýlené spolky, mimo oficiálnej kresťanskej cirkvi. Na omše chodím do katolíckych kostolov pravidelne asi 18 posledných rokov a ani raz som tam nepočul a ani nečítal v oficálnej katolíckej tlači také hlúposti.
    Z hudby Iron Maiden strach nemám, zato pri starom čiernobielom filme Dracula som sa vždy bál. Bŕŕŕ.

Pridaj komentár