Prírastky do zbierky

Dnes mi urobili radosť niektoré prírastky do mojej zbierky:

Spirit: It Shall Be – The Ode & Epic Recordings 1968-1972 (2018)

Čerstvo vydanej krabičke od Esoteric Recordings som sa potešil, už ako ju pred časom avizovali. Jasné, stála viac ako finančne lákavá verzia 5 originálnych albumov v sérii Original Album Classic, ale! Aktuálny boxset vtesnal na päť cédečok všetkých 5 radových albumov z rokov 1968-1972, pridal soundtrack k filmu The Model Shop, mono verziu prvého albumu, no a doplnil to singlami, alternatívnymi verziami, mixmi, skrátka, kadečím. Nakoľko Spirit som nikdy vyložene neadoroval, príležitosť napraviť to bola bez šance na premárnenie.

Man: Do You Like It Here Now, Are You Settling In? (1971)
a
Man: Be Good to Yourself at Least Once a Day (1972)

V poslednej dobe si svoju zbierku muziky pomaličky obrusujem, aby v nej ostalo a bolo len to, čo naozaj chcem. Dopĺňam striedmo a veľmi účelovo. Welšskú kapelu Man som nikdy tak úplne nebral, ale to neznamená, že s jej muzikou nemám nič spoločné. Postupne som sa rozhodol doplniť medzery cédečkami od Esoteric Recordings (vydané v roku 2007) a neľutujem!

Peter Hammill: Over (1977)

Aktuálne som nadobudol presvedčenie, že Peter Hammill je najvýznamnejším pesničkárom 20. storočia. Album Over mám z jeho tvorby veľmi rád, cédečko z roka 2006 od Virgin Records obsahuje aj nejaké tie bonusy. Zaujímavé je zapojenie orchestra a sláčikových nástrojov, okolnosti vzniku tiež nie sú nezaujímavé (Hammill sa čerstvo rozišiel s dlhoročnou partnerkou), skrátka, je to dielo s veľkým D.

Pridaj komentár