Život na Zemi

Sú kapely, o ktorých sa dajú písať dizertačné práce. A potom sú také, ktorým sa ujde jedna veta v encyklopédii a aj to je v nej polovica domyslená tvorcom hesla. Rímska progresívne hardrocková skupina Laser patrí k druhým menovaným. Zanechala po sebe jeden album, na ktorý si už dnes málokto spomenie a zišla z očí, mysle, uší atď.

Vznikla koncom 60. rokov ako Il Laser. Zostavu tvorila pätica hráčov, menovite Riccardo Paolucci (spev, gitara), Loris Cardinali (gitara, spev), Valentino D’Agostino (spev, klávesy), Adalberto Sbardella (basa) a Antonello Musso (bicie). Na počiatku sa v zostave mihol aj klávesák Gino. Prvý a jediný singel, Lacrime di ragazzo/Dove Andremo?, vyšiel v roku 1972 a nasledoval ho album Vita sul pianeta z roku 1973. Netajil sa veľkými ambíciami, šlo o koncepčné dielo venované evolúcii. Avšak, vydavateľstvo Car Juke Box veľa nádejí nevzbudzovalo, a naozaj! Nulové promo, nulový ohlas, nečudo, že sa kapela ešte toho roku rozpadla.

D’Agostino musel na vojnu, ostatní do práce. Jedine Paolucci pokračoval hraním po rímskych kluboch.

(upravené, pôvodne zverejnené na progboarde)

Diskografia:

  1. Vita sul pianeta (1973)

2 názory na “Život na Zemi”

  1. Keďže autor začal pridávať profily talianskych skupín, rozhodol som sa august venovať tejto scéne; niečo si pripomenúť a hlavne doučiť sa. Začal som s kapelou Laser – veľmi príjemné prekvapenie, vďaka za profil!

Pridaj komentár