WHITESNAKE – Saints & Sinners (1982)

To, co minule vyloučil zrezivělými trubkami výrobní systém soukromého podniku WHITESNAKE, se obvykle vyhazuje na skládku nebezpečných chemikálií. No, přežili jsme to. Wajtsnejci taky, a jali se plodit dalšího mrzáka. Ventil pro vypouštění břečky se možná snažili uzavřít, ale ňák se to nepodařilo. Už během nahrávání tohoto ještě slabšího pokračovatele slabé desky Come An’ Get It se kapela rozpadla. Coverdale ji však nakonec nějak z nouze slátal dohromady, a humusoidní kaši doklohnil. Jak to mohlo dopadnout? Blebě.

Zvuk je jakýsi tvrdší. To není špatné. Obsah je místy slabý, jinými místy cosi jako nápad občas zabublá, ale k čemu to je, když je vždy spolehlivě zabit nekonečným opakováním nějaké shitoidní fráze. Je to divný, neboť opravdu tu potenciál byl, a to dokázal Coverdale později zúročit, ale teď je provedení zoufalé. Opět, po kdovíkolikáté se ukazuje, že spičkové hudební výkony jsou na nic, když omílají šrot. Mrtvolný biohumus na této desce je toho důkazem, nemá smysl rozebírat skladbu po skladbě.

Jestli bylo minule spousta věcí debilních, tady se prostě zopakovaly. Název desky, potřetí stejně. Něco An’ něco, kterýžto škyt na desce ještě čtyřikrát zopakovali. Kam na tohle chodili, pod okna ústavu s koktavými dementy? Ty opakované refrény jsou fakt vražda. Spolehlivě umrtví jakýkoli náznak hudebnosti. Rozhrkaná kára drkotá z kopečka, a nemůžu se dočkat, až se v nejbližší zatáčce řinčivě vyklopí. Nechat ležet ve škarpě, nezvedat, nesbírat, nekřísit.

Asi byli unavení a přetažení. Asi nešel mlejnek na prachy zastavit. Stejně byli v dluzích. Stejně se potom rozpadli. Vyznění této desky je jako vrzání rozbitýho stroje. Nedá se poslouchat. Je to polámaný, Dejve!

Vrzy, vrzy..

01. Young Blood – 02:52
02.
Rough An’ Ready – 03:30
03.
Bloody Luxury – 03:24
04.
Victim Of Love – 03:33
05.
Crying In The Rain – 06:01
06. Here I Go Again – 05:09
07. Love An’ Affection – 03:10
08. Rock An’ Roll Angels – 04:08
09. Dancing Girls – 03:11
10. Saints An’ Sinners – 04:24

Total – 39:21
Dynamic range – DR13

Bonusy na CD 2007:
11. Young Blood (Monitor Mix/Early Vocal) – 03:28
12. Saints An’ Sinners (Monitor Mix/Early Vocal) – 04:21
13. Soul Survivor (Unfinished, Unreleased Song) – 03:07
Skladby 11. – 13. – Previously unreleased

Saints & Sinners Book Cover Saints & Sinners
P33P-25052
Whitesnake
Hard rock
Polydor (Japan 1987)
1982
CD

4 názory na “WHITESNAKE – Saints & Sinners (1982)”

 1. Dlho som albumu nemohol prísť na chuť, ale postupne sa to počiatočné sklamanie trošku zmenšilo. Treba však uznať, že to nie je nič extra. Taký pohodový hard rock, ku ktorému sa občas vraciam.
  Musím ale dodať, že piesne Cryin In The Rain a Here I Gon Again, ktoré neskôr dostali nový šat, sa mi v tomto prevedení páčia viac.
  Antony, díky!

  1. Občas si tuto desku pouštím, jako takový pokus, jestli se třeba nevyvine. Nepatří mezi úplně zatracené. Ale ten můj dojem z ní se nemění. Pohodový hard rock tam také místy nacházím, však proto dávám za 2*.

   Nicméně, tímto albem pro mě končí období zmaru a dál je to nějakou dobu zase lepší. S těmi zmíněnými písněmi to mám přesně naopak, v novém kabátu se mi líbí daleko více. O tom se rozepíšu v následujících recenzích.

   Díky a těším se na další názory.

Pridaj komentár