Status Quo ‎– Hello!, 1973

„Hello, tak sme tu opäť! Pre všetkých, čo o to stoja!“
Po vydarenom opičiakovi Piledriverovi, po ktorom sa o skupine začalo rozprávať snáď aj medzi Eskimákmi, prichádza na trh nová porcia boogie hard rocku. Taká, ako to vedia iba títo londýnski fičúri v ošúchaných leviskách a tričkách s krátkymi rukávmi. Podľa dostupných informácií – všetky tričká s dlhými rukávmi darovali Armáde spásy pre uzimených Afričanov. 

Čo nového pod slnkom, vlastne v tábore Status Quo? Nič, všetko po starom – pijatika, drogy, radodajky a ďalšie slasti rokenrolového života. Veď čo už môže robiť, chudák rocker, keď je stále na cestách? Je tu ešte niečo, to môže napadnúť iba géniov – spoločná „leštenka“. Sú sedemdesiate roky, non stop televízne kanály, notebooky a PlayStation ešte v nedohľadne, na hoteli nainštalovaná premietačka a naši milí honelníci, ehm, statusáci, si tých svojich pinďúrov mydlia pri porne. A čože nám to vymiesili? Osem deťúreniec, jedno krajšie od druhého. Ockovia sú istí, žiadne chemické rozbory a testy rodičovstva netreba. Stačí hudobný vzorec „BHR“, ten nikdy nesklame. V ručičkách hravosť „Boogie“, v nožičkách sila „Hard“, v pinďúrikoch a jaskynkách tvrdosť i krása „Rock“. Moje najmilšie? Úvod, stred a záver. Presnejšie; Roll Over Lay Down, Caroline a Forty-Five Hundred Times. Čo to trepem, ako môžem mať rád iba tri z ôsmich detí?! Všetky milujem rovnako!

Ďalšia porcia chutnej hard rockovej bryndze od Rossiho a spol., ktorú môžem vždy a za každej situácie. Sedemdesiatky boli krásne a plodné, nielen v spálni Status Quo. Beťári jedni! Snažili sa, čo im ruky stačili a albumom Hello! sa v Spojenom kráľovstve „vyleštili“ na samý vrchol, u mňa na štyri silné hviezdy!

Skladby:
1. Roll Over Lay Down
    (Rossi/Young/Lancaster/Parfitt/Coghlan) 5:45
2. Claudie (Rossi/Young) 4:06
3. A Reason For Living (Rossi/Parfitt) 3:46
4. Blue Eyed Lady (Lancaster/Parfitt) 3:54
5. Caroline (Rossi/Young) 4:19
6. Softer Ride (Lancaster/Parfitt) 4:02
7. And It’s Better Now (Rossi/Young) 3:20
8. Forty-Five Hundred Times (Rossi/Parfitt) 9:53

Zostava:
Francis Rossi – lead and various guitars, vocals
Richard Parfitt – second and various guitars, piano, vocals
Alan Lancaster – bass guitar, vocals
John Coghlan – drums and various precussion

Andy Bown – piano (Blue Eyed Lady)
John Mealing – piano (Forty-Five Hundred Times)
Steve Farr – alto sax
Stewart Blandamer – tenor sax

Ďalšie informácie o albume na Discogs. 

Hello! Book Cover Hello!
Status Quo
hard rock
Vertigo
1973
8
CD - Vertigo, 1991

Pridaj komentár