Saqqara Dogs

Skupinu s názvem Saqqara Dogs založili v polovině osmdesátých let kytarista Bond Bergland, bubeník Hearn Gadbois a baskytarista a zpěvák Christopher Cunningham, vystupující pod pseudonymem Syns 66. Na koncertech doplňovala účinek hudby promítáním videí přítelkyně kapely fotografka Ruby Rayová.
Už název kapely Psi ze Sakkary evokuje orientální vlivy. Skupina kombinovala pinkfloydovskou hru kytar barrettovského typu s marockými a indickými rytmy. Používala i exotické nástroje jako vodní džbán, mbira, ale taky hammondky a violoncello. Výsledkem je psychedelie s prvky world music.

V roce 1986 jim vyšlo čtyřskladbové EPs názvem World Crunch, na kterém vyniká závěrečná skladba Greenwich Meantime.

O rok později vyšlo jediné LP s názvem Thirst, na kterém skupina vybrousila svůj styl k dokonalosti. Při poslechu máte pocit, že posloucháte Pink Floyd z barrettovského období a britskou skupinu Jade Warrior, která do svých skladeb roubovala rovněž východní prvky.

Po vydání alba Thirst se skupina rozešla, členové se věnují většinou skládání filmové hudby a bubeník Hearn Gadbois založil školu rytmu v Praze, kde i v současné době žije.

5 názorov na “Saqqara Dogs”

  1. Děkuji za reakce, kazetu s deskou Thirst mi přinesl k poslechu kamarád krátce po vydání. Dvacet let jsem ji hledal v nabídkách prodejců jako CD, až jsem si koupil vinyl na discogs. Jak píše Antony zapomenutá záležitost.

Pridaj komentár