Osage Tribe – špagetový western pekne naostro

Progresívnu taliansku kapelu Osage Tribe založil v roku 1971 Franco Battiato, ale to nebol jediný známy muzikant, ktorý z nej povstal.
Zostava Battiato, Marco Zoccheddu (gitara, klávesy, spev – ex-Nuova Idea), Bob Callero (basa, spev) a Ninzio “Cucciolo” Fava (bicie, spev) nahrala relatívne popový singel Un Falco Nel Cielo/Prehistoric Sound, ktorý vyšiel na novovzniknutej značke Bla Bla v roku 1971 (BBR 1323). Po jeho nahraní sa Battiato vydal na sólovú dráhu, nuž kapela fungovala v trojici. Singel mal úspech, dokonca bol využívaný ako zvučka akejsi dobovej populárnej kvízovej televíznej šou. Kapela sa usadila v Janove, nasala dobové tvrďácke rockové prejavy a v roku 1972 jej vyšiel album Arrow Head (BBL 10052). Dominujúci hard rock prerušovaný tu i tam niečím iným patrí dnes k vyhľadávaným cennostiam pre rockových archeológov. V tom istom roku sa zjavila aj anglická verzia prvotného singlu Prehistoric Sound/Crazy Horse (Ekipo 2.618-B). Kapela intenzívne koncertovala, až kým po chvíľke neskolabovala.

Zoccheddu a Callero založili skupinu Duello Madre, nuž Cucciolo vyskladal novú zostavu, v ktorej boli gitarista Red Canzian (ex-Capsicum Red) a basák Giampiero Marchiani. Avšak zakrátko sa formácia Osage Tribe definitívne rozpadla. Cucciolo musel ísť na vojenskú službu, nahradil ho Enzo Valliceli (ex-Hellza Poppin, neskôr Uno), Callero sa vzápätí pridal k I Pooh a bol koniec.

Cucciolo hral neskôr v The Trip, ale nič s kapelou nenahral, nuž skončil vo formácii Dik Dik. Callero hral s Il Volo a následne s kadekým, čoby štúdiový i sprievodný hráč.

Osage Tribe sa na scénu vrátila v roku 2013, kedy v zostave Cucciolo, Callero a Mattia Tadesco (gitara) vyprodukovala album Hypnosis (AMS 223CD).

(upravené, pôvodne zverejnené na progboarde)

Diskografia:

  1. Arrow Head (1972)
  2. Hypnosis (2013)

Názor na “Osage Tribe – špagetový western pekne naostro”

Pridaj komentár