I Numi ‎– Alpha Ralpha Boulevard, 1971

CD Akarma AK 1032  /2002/

I Numi  jsou jednou z mnoha téměř zapomenutých skupin a za své “znovuobjevení” vděčí především archeologickému nadšení fanoušků italského progresivního rocku a internetu. Kapela vznikla v roce 1967 a jediné album na jejím kontě – Alpha Ralpha Boulevard – vyšlo v roce 1971. Zdobí ho pěkný obal a jeho obsah bych charakterizoval jako melodický, psychedelií ochucený rock. 

Nejambicióznější je hned úvodní, osm minut dlouhá titulní skladba. Progresivního na ní není co by se za nehet vlezlo, ale melodie i vokály jsou pěkné, s podkresem dobově znějících klávesových nástrojů. Můj nejoblíbenější je hned následující šlágr San Miguel – jednoduchá chytlavá písnička s výborným refrénem, vyšperkovaná několika kytarovými sóly. V podobném duchu se nese i La nuova età a malou změnu přinese až teprve čtvrtá píseň Luce e gloria per te. To už je psychedelie jak vyšitá. Tempo je loudavé, vláčné a dokonale hypnotizující svou monotóností, kytary kvákají o 106 a nechybí ani pěkné sólo na organ.

Originálně pojmenovaná Fuma materiae progredientis je pěknou a melodickou instrumentálkou s příčnou flétnou v hlavní roli. Předposlední a trochu dramaticky tíživá skladba 325 nabídne opět chytlavý refrén a závěrečná  Alpha Ralpha reprise ještě odlehčení v podobě čistokrevného rocknrollu.

Je to dobrá deska, ale s velmi špatným zvukem. Původní záznam se nedochoval a tak je CD udělané ze značně ohraného vinylu. Chřestí to a praská, špatně zní hlavně činely a sykavky. Jak však v jednom rozhovoru prozradil bubeník Furio Sollazi, tak ani v době vydání to po zvukové stránce nebyl žádný zázrak. Moje archaicky vypadající vinyl replika od Akarmy je sice docela omšelá, ale jsem rád, že ji mám.

SKLADBY:
1. Alpha Ralpha Boulevard 8:02
2. San Miguel 4:38
3. La nuova età 4:06
4. Luce e gloria per te 5:23
5. Fuma materiae progredientis 2:51
6. 325 6:50
7. Alpha Ralpha reprise 2:47

SESTAVA:
Paolo Buccelli – Bass Guitar, Guitar, Vocals
Furio Sollazzi – Drums
Mario “Carlos” Rognoni – Guitar, Vocals
Roberto Tava – Guitar, Vocals
Beppe Tiranzoni – Keyboards, Vocals
Guido Bolzoni – Vocals on Alpha Ralpha Boulevard

All songs by Guido Bolzoni

 

Alpha Ralpha Boulevard Book Cover Alpha Ralpha Boulevard
I Numi
psychedelic rock, progressive rock
Polaris
1971
LP
7
CD - Akarma, 2002

3 názory na “I Numi ‎– Alpha Ralpha Boulevard, 1971”

  1. Nahrávku som našiel na YouTube a včera i dnes som sa jej viackrát venoval. Zrejme ide o rovnaký zdroj, pretože tá “kvalita” je tam počuteľná – praskanie platne a sykavky. Spočiatku ma to trošku rušilo, ale dokázal som sa cez to preniesť a hudbu I Numi som si užil. Je to dobré, neľutujem ani sekundu, ktorú som pri tom strávil.
    Snake, díky za zoznámenie s kapelou I Numi a jej albumom!

Pridaj komentár