Horse

Horse bola britská hardrocková skupina, o ktorej sa toho dnes veľa nenahovorí.

V roku 1968 ju založili Rod Roach (gitara) a Adrian Hawkins (spev). Obaja predtým krátko pôsobili v skupine Andromeda. Zostavu doplnili Colin Standring (basa) a Steve Holley (bicie). Eponymný debut z roku 1970 je zároveň aj posledným dielom skupiny. Chalani ho nahrávali v zime roku 1969 a na bicie hral Ric Parnell, ktorý sa už počas tohto obdobia prvý raz nakrátko zjavil v Atomic Rooster, ale vrátil sa do Horse, keď do nej Crane vzal Hammonda. Kapela bola populárna v Nemecku, rozpadla sa na jeseň roku 1971, kedy z nej Hawkins spravil skupinu Saturnalia. Tá nahrala jeden album v roku 1973 s názvom Magical Love.

Parnell hral s Atomic Rooster, Ibis, Nova, Spinal Tap a Brown Ring. Standring žil v Nemecku i Švajčiarsku a hral v skupine Big Band Sound. Holley sa tiež nestratil, hrával napríklad s Eltonom Johnom, Paulom McCartneym i Joeom Cockerom.

Album sa na CD donedávna oficiálne nezjavil. Existujú isté pirátske vydania (Buy Or Die Records, Twilight Tone a Media Arte), zohnať ich nie je ľahké.

Všetko sa zmenilo limitovanou edíciou od Rise Above Relics, pod názvom For Twisted Minds Only sa ukrýva prvé oficiálne vydanie albumu a ďalších, doteraz nevydaných vecí.

(upravené, pôvodne zverejnené na progboarde)

Diskografia:

  1. Horse (1970)
  2. For Twisted Minds Only (2016)

3 názory na “Horse”

Pridaj komentár