Ferris – Ferris (1971)

Finskou skupinu Ferris jsem poznal asi před sedmi lety, kdy mi ji poslal jeden kamarád vypálenou na CD s ústním dodatkem, že se jedná o raritu. Byla to pravda, když jsem si chtěl koupit album na vinylu, tak, i když se jednalo o nově vydanou desku, její cena byla nad tisíc korun. Původní vydání je nesehnatelné a netroufnu si odhadovat jeho cenu. Koupil jsem si i CD pro snadnější poslech.

Jediná LP skupiny Ferris je krátká, dokonce kratší než alba Creedence Clearwater Revival, něco přes dvacet sedm minut a je na ní deset skladeb. Když jsem si desku pustil poprvé, tak jsem v mysli hledal, čemu je jejich hudba podobná. První, co mě napadlo, byli Ten Years After, pro jejich vazbu na jazz a druzí byli Still Life pro aranže kláves. Úvodní skladba Mama je zajímavá pro jazzové názvuky a lordovské klávesy, líbí se mi i následující Vagabond. V podstatě se dá říct, že celá deska je vzácně vyrovnaná. Po závěrečné skladbě Women Are Alright následuje kratičká psychedelická coda. Vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o finskou kapelu.

Tahle deska není pro mě tak skvělá, ale čtyři hvězdy si zaslouží.

SKLADBY:
01. Mama (2:39)
02. Vagabond (3:30)
03. You Could Tell Me (3:03)
04. Chrystal Angel (2:54)
05. Mr. America (2:36) 
07. Stirling (1:24)
08. Black Friday (1:39)
09. Shugga Pog (2:10)
10. Women Are Allright (2:22)

SESTAVA:
Jaako Itävaara – bass
Matti Saxelin – drums
Dave Lindholm – guitar
Heikki Hiekkala – organ, vocals 

Ferris Book Cover Ferris
Ferris
Prog Rock, Hard Rock
Love Records
1971
LP
10
LP Shadoks Music ‎– SHADOKS 161

8 názorov na “Ferris – Ferris (1971)”

     1. To je marketingový ťah, reálne zasa nikto nevie, čo sa deje a všetci dúfajú. Takýto dlhý výpadok tam ešte nebol. Ale však, snáď sa im ho ešte niekedy podarí rozchodiť.

      Z môjho pohľadu zomrel už dávno. Nejde spoliehať sa na web, ktorého majiteľ naň kašle.

Pridaj komentár