Blackfoot v plnom nasadení

V roku 2001 sa v Holandsku z ničoho nič zjavil disk nazvaný On The Run (s pečiatkou Quality Live Concert Performance). Ja som naň naďabil o nejakú tú dekádu neskôr v „Lacných knihách“ a dnes o ňom konečne niečo napíšem.

Blackfoot je jedna z mojich obľúbených južanských kapiel. Po album Highway Song – Live a následne v počiatkoch 90. rokov ju môžem v akomkoľvek množstve. Teší ma, že som ju videl naživo v Prahe, i keď zostava bola už niekde inde. Chýbali (logicky) Medlocke i Spires. Pribudli Estes a Pietro. Ale o tom niekedy inokedy.

On The Run. V podstate ide o kompilát albumu King Biscuit Flower Hour (1998), chýba akurát interview s Medlockeom. Navyše, skladby sú zoradené v inom poradí a tiež sú odlišne zmixované. Sedem z nich pochádza z Hollywoodu z turné k albumu Siogo. Skladba On The Run bola nahraná v Atlante počas turné k albumu Marauder. Livin’ In The City je štúdiová nahrávka, ktorá vyšla len ako b-strana singlu Morning Dew v roku 1984. Toto sa však z bookletu nedozviete, okrem zoznamu skladieb sa v ňom nič nenachádza.

Hensley je väčšinu času prakticky neprítomný. Jeho klávesy si človek všimne hádam len v Easy Livin a v Teenage Idol, vokály neviem, no a slide gitara… Neviem s určitosťou rozlíšiť, kto kedy hrá. Ono, koncert je to surový. Zvuk je ostrý, hrmotajúci a nejaké jemné nuansy zanikajú v okolitom šume. Pravda, ešte je jasne rozlíšiteľný aj v štúdiovej skladbe Livin’ In The City.

Obdobie s Kenom Hensleym ma štúdiovo neoslovilo, tak aspoň takto mám z tejto etapy skupiny niečo, čo si občas vypočujem. Lebo koncert je to dobrý, dokonca výborný. Škoda, že je to tak troška paškvil.

Skladby:

  1. Wishing Well 3:11
  2. Rattlesnake Rock ‘N’ Roller 3:49
  3. On The Run 4:30
  4. Highway Song 10:12
  5. Fly Away 3:44
  6. Train, Train 8:10
  7. Easy Livin’ 2:27
  8. Teenage Idol 4:19
  9. Livin’ In The City 4:32

Zostava:
Rickey Medlocke: gitara, spev
Charlie Hagrett: gitara, vokály
Ken Hensley: organ, slide gitara, vokály
Greg T, Walker: basa, vokály
Jakson Spires: bicie, vokály

On The Run Book Cover On The Run
Blackfoot
southern rock
Disky
2001
CD
9

2 názory na “Blackfoot v plnom nasadení”

Pridaj komentár