Ruphus – New Born Day (1973)

Zasnežený obal mi učaroval už dávno, ale len teraz som sa dostal k debutu nórskej progresívnej veličiny RuphusNew Born Day (1973). A hoci je úvodná skladba Coloured Dreams parádne tvrdá:

kapela strieda polohy s vervou artrockových veličín. Od balád cez art a hard až po džez rock, skrátka, klasická dobová perlička. A vynikajúca!

Na nete nájdete, že kapela je mixom Uriah Heep a Genesis, King Crimson a Yes, dokonca Van Der Graaf Generator, ale v podstate to nie je presné.- Zaujímavé ja aj to, že mala speváka i speváčku.

4 názory na “Ruphus – New Born Day (1973)”

 1. RUPHUS je na Spotify…

  Konečne som sa k tomu dostal – príma! Pri speve Gudny Aspaas_ovej som si hneď spomenul na Anisette Hansen_ovú z dánskych Savage Rose.
  hejkal, díky!

  …a mnohé iné, čo ma prekvapilo, miznú. Stratili sa skupiny ako napr. JERONIMO a BECKETT. Škoda!

  1. No, na Spotify si ako kapela za to, že si tam, platíš rok, čo rok. A keď nemáš obrie počúvanie, je to čistá strata. Nečudujem sa, že tí, čo tieto zabudnuté veci majú k dispozícii po právnej stránke, do toho nelejú vyhodené peniaze.

   1. Viem, že ako kapela ŽALMAN BROTHERS BAND tam máte svoj profil, takže o tom musíš niečo vedieť. Na druhej strane, som tam už zopár rokov a taká úderka MOLLY HATCHET tam mala všetky štúdiové albumy, nedávno však zmizli štúdiovky počnúc Devil’s Canyon (1996) hore, zostali iba živáky…

Pridaj komentár