Roger Waters – Live In Rome, 2018

Bootlegový záznam koncertu z posledního turné, bo slibovaný oficiální titul s vystoupením v Amsterdamu dosud v nedohlednu.

Poznámka: Poučen zhlédnutým TV dokumentem o tom, že stereotyp je úhlavním nepřítelem lidstva, jsem u vaření ranní kávy přijal rozhodnutí, že s ním začnu bojovat bez odkladu. Tedy žádná muzika na rozjezd nového dne, ale nerušená četba o událostech ze světa a kultury, vedená snahou o získání základního přehledu o aktuálním dění. Koneckonců, třeba jsem prošvihnul vydání alba, s nímž bych se nerad minul, tož do toho…
Byla to cenná zkušenost. Načerpané poznatky se dají shrnout do několika hesel: “Víc proudu pro Nicki Minaj! Britský řetězec Asda přestane prodávat nože. Věra Bílá umřela s exekutory za zády. 1,5 miliardy pro Safechucka s Robsonem! Řádění na fotbale už v televizi neukážeme. Will Smith je málo černý! Modlete se za mě, vyzval fanoušky Justin Bieber. Dočká se Bohemian Rhapsody druhého dílu?”
Ta půlhodina, kterou jsem tomu věnoval, mě jen utvrdila v přesvědčení o mrhání časem. A o tom, že některý zavedený stereotypy neradno měnit. Však už mi teď mohla dohrávat druhá strana desky. Tak jako včera, předevčírem, před týdnem, měsícem i rokem. A tak, jako tomu bude i zítra.

2 názory na “Roger Waters – Live In Rome, 2018”

  1. Borek:
    A to bys ve svém věku měl vědět, že některé rituály jsou pro život přímo určující. Tak třeba za sebe – ranní dopotácení se v zombie stavu k hifi, jeho zapnutí. Než se nažhaví, vyberu si jednodruhovou kávu z microlotu, a nasypu ji do ručního mlýnku. Vyberu muziku, pustím ji, do toho melu kafe. Chrochtání mlýnku se mísí s tóny hudby a vůní zrovna mleté kávy. Pomalu se probouzím do reality, která je krásná, zvučící a voňavá… Každý den, nikdy jinak.

    Číst novinky? Jen pro získání žaludečních vředů a nervových poruch. Netřeba.

    🙂

Pridaj komentár