Pussy: Pussy Plays (1969)

Skupinu Pussy založili v polovině šedesátých let bubeník Steve Townsend, zpěvák Dek Boyce a basista Jez Turner v Hertfordshire ve Spojeném království. Skupina se pojmenovala jako The Creeper a svůj debut vydala jako Pussy v roce 1969. Po vydání alba s názvem Pussy Plays se skupina rozpadla.

Skupina začínala s nástupem hnutí hippies a s tím souvisejícího zájmu o halucinogeny a psychedelickou hudbu. Jejich hudba na debutovém albu je ovlivněna barrettovskými deskami Pink Floyd. Název skupiny znamená buď dámské přirození nebo kočka, v případě skupiny je to kočka pekelná a na obalu je jejich představa, jak vypadá.

Deska začíná i končí zvukem, který vydávají mrouskající se kočky, konkrétní zvuky byly tehdy velmi módní záležitost. Hudba na desce obsahuje vše, co se mi na psychedelické hudbě té doby líbí, táhlé melodie, vícehlasý zpěv a občasné disharmonické zvuky. Deska obsahuje osm skladeb, líbí se mi celá deska, podle mě je nejlepší instrumentální skladba Tragedy In F. Minor, kterou začíná druhá strana alba, skladba je částečně ve španělském tónu a pěkné jsou i klasicizující pasáže na klávesy. Výborná je skladba Comets, do které skupina zakomponovala bučení dobytka, asi nejexperimentálnější je závěrečná skladba G.E.A.B. Pro mě představuje tahle deska typického představitele britského psychedelického undergroundu té doby.

A1                   Come Back June 3:59
A2                   All Of My Life 4:08
A3                   We Built The Sun 5:00
A4                   Comets 4:16

B1                   Tragedy In F. Minor 5:02
B2                   The Open Ground 3:35
B3                   Everybody’s Song 4:20
B4                   G. E. A. B.5:28

Bass – Jez Turner
Drums – Steve Townsend
Keyboards – Peter Whiteman
Lead Guitar – Barry Clark
Lead Vocals – Dek Boyce

Pussy: Tragedy In F. Minor

 

Pussy: Comets

Pridaj komentár