Buffalo: Only Want You For Your Body (1974)

Australskou skupinu Buffalo jsem poznal díky recenzi na progboard.com, Recenzovanou desku Volcanic Rock jsem si tehdy koupil na vinylu a párkrát jsem si ji přehrál. Po recenzích na Dead Forever… a Volcanic Rock a poslechnutí zmiňovaných desek jsem si objednal první tři desky na CD v provedení digipack vydané firmou Aztec Music. CD dorazila minulý týden a neposlouchám nic jiného, nejvíce to, které jsem neznal, třetí desku Only WantYou For Your Body z roku 1974.

Na CD je základních sedm skladeb a dvě bonusové skladby. První bonus je singlová verze potenciálního hitu What’s Going On a druhá živé provedení závěrečné skladby s názvem United Nations.

Deska začíná zvoláním a skladbou I’m A Skirt Lifter, Not A Shirt Raiser, mně se více líbí následující dvojice skladeb I´m Coming On a Dune Messiah. Všechny skladby jsou parádní hard rocková jízda od začátku do konce. Skupina hraje vlastní verzi hard rocku podobného třeba Black Sabbath, ale už na první desce je slyšet, že jim tak nějak nejde o komerční úspěch. Jejich hudba je nekompromisní a nemají snahu podbízet se. Tohle mnozí v Evropě a USA dělali. Můžu říct, že se mi tahle trojice CD líbí, a to hodně, nejvíce asi Dead Forever…

Pridaj komentár